A Kína kereskedelmi, pénzügyi központját Csöcsiang (Zhejiang) tartomány székhelyével összekötő frissen átadott pályával - amelyet húsz hónapig építettek - az ország szuperexpressz vasútvonalának hossza 7400 kilométer fölé emelkedett.
A vonal forgalomba helyezésének ünnepségén Liu Cse-csün (Liu Zhijun) vasútügyi miniszter azt hangoztatta, hogy mostantól enyhülni fog a Jangce folyó deltájának közlekedésére háruló nyomás, bővülni fognak a gazdasági és személyi kapcsoltok, valamint felgyorsul a térség bekapcsolódása a gazdasági vérkeringésbe.
A tárca előrejelzése szerint, míg 2010-ben mintegy 3,05 milliárd utazásra kerül sor a delta vidékére és onnan más városokba, addig 2020-ra ez a szám már eléri az 5 milliárd 500 ezret. A Sanghaj és Hangcsou közötti kilencmegállós útra első osztályon 156 jüanba (72 lej) kerül a jegy, 98 jüan (45 lej) a másodosztályra szóló.
Kína 2008-ban, az olimpia évében helyezte üzembe első gyorsvasútját Peking és a tengerparti kikötőváros Tiencsin (Tianjin) között. Ezt követte a Vuhan-Kuangcsou (Wuhan-Guangzhou), a Csengcsou-Hszian (Zhengzhou-Xian) és a Sanghaj-Nanking (Shanghai-Nanjing) vonal. 2012-re Kínát 110 ezer kilométer vasútvonal fogja behálózni, amiből 13 ezer kilométer lesz a gyorsvasúti pálya.
Nagy várakozás előzi meg a jelenleg építés alatt álló 1318 kilométer hosszú Peking-Sanghaj vonalat, amelynek átadását 2012-re tervezik. Kína két legfontosabb városa között akkortól a jelenleginek a felére, öt órára fog csökkeni a menetidő.